fbpx

Теплові насоси в житлових будинках

Геотермальні установки на базі застосування теплових насосів відомі вже давно та успішно функціонують у багатьох сферах діяльності сучасної людини. Вони отримують своє широке застосування завдяки високій ефективності, надійності та тривалості експлуатації. Сьогодні серед різновидів вентиляційно-опалювального обладнання теплові насоси впевнено займають лідируючі позиції практично за всіма показниками. Саме тому застосування подібних теплогенеруючих пристроїв серйозно розглядається як наступний етап на шляху модернізації всієї опалювальної сфери, орієнтованої на отримання екологічно чистого продукту – теплової енергії.

Тепловые_насосы_в_жилых_домах

Застосування теплових насосів у багатоквартирних житлових будинках пов’язане з можливістю вирішувати складні завдання:

— отримувати якісні кліматичні параметри індивідуально для кожної ділянки нерухомості (квартири, під’їзди, господарсько-побутові приміщення) в залежності від послуг теплопостачальних компаній;

— мати найдешевшу теплову енергію, основною перевагою якої є природне походження (грунт, вода, повітря);

— відмовитися від традиційних методів отримання тепла (шляхом спалювання природних копалин) одержуючи натомість високопродуктивну установку, повністю адаптовану під будь-які умови експлуатації.

Залежно від функціонального призначення та конструктивних особливостей у житлових будинках можуть застосовуватись такі типи теплогенераторів:

-Теплові насоси, тільки для потреб опалення. Застосовуються для створення оптимальних кліматичних умов у приміщеннях і можуть використовуватися для приготування технічної гарячої води. Їхня установка найбільш оптимальна в житловому секторі, оснащеному низькотемпературними теплоспоживачами. Модернізація опалювальної схеми житлових будинків з використанням даних ТН є особливо актуальною для об’єктів з поганими або відсутніми каналами димовидалення. Найчастіше до цієї категорії ТН відносять установки грунт-вода та грунт-повітря.

Тепловые_насосы_в_жилых_домах

-Геотермальні установки, що працюють цілий рік та виконують одночасно як нагрівальні, так і охолоджувальні операції. Як такі ТН найчастіше виступають реверсивні установки типу повітря-повітря. Для будівель з великими площами у комплексі з тепловими насосами доцільно використання гідравлічних контурів для рівномірного розподілу теплової енергії. Причому в такому разі кліматична система здатна забезпечувати одночасну подачу теплової та охолоджувальної енергії.

-Високотехнологічні пристрої на базі ТН, здатні забезпечувати опалення приміщень, їх кондиціювання та працездатність системи ГВП з додатковим використанням теплової енергії повітря, що відводиться. Ці пристрої найефективніші як для модернізації застосовуваної раніше системи опалення, так і для проектування нової – при первинному будівництві житла.

Природно, застосування ТН для опалення, вентиляції, кондиціювання та ГВП житлового будинку є перспективним напрямом, оскільки дозволяє за допомогою одного вузла вирішувати цілий комплекс різних завдань. При проектуванні теплонасосних кліматичних систем для житлових масивів доцільним є спорудження централізованого теплового пункту з подачею теплоносія до споживачів за допомогою невеликих теплотрас. Також важливою вимогою залишається якісне теплоізолювання огороджувальних конструкцій (перекриття, стіни, покрівля) та використання рекуперативних припливно-витяжних установок.

Через те, що конструкція теплового насоса передбачає низьку температуру теплоносія, що подається в житлових спорудах необхідно застосовувати опалювальні прилади з відповідними технологічними характеристиками. Сюди можуть бути віднесені теплі підлоги, фанкойли, конвектори, низькотемпературні радіатори. При проектуванні такої системи необхідно враховувати збільшену площу теплових приладів, їх конструктив та габарити. Також приміщення кімнат повинні комплектуватися спеціальними кліматичними датчиками, що дозволяють тепловому насосу функціонувати у заданому режимі.

При використанні ТН як охолоджувальний пристрій у житлових будинках, дуже важливо оптимально підібрати можливо допустиму температуру охолодження. Так як при виході за встановлений діапазон на опалювальних приладах може утворюватися конденсат, що несприятливо впливає на їхню продуктивність. Якщо все ж таки виникає необхідність подачі нижчих температур, то доцільніше користуватися фанкойлами, що встановлюються в кожній кімнаті. Їх перевага полягає у можливості ширше відпрацьовувати задану температуру і здатності конденсат, що утворюється, зливати в загальну каналізаційну систему.

Теги поточного запису:
Замовте спеціалісту розрахунок
вартості системи для
вашого об'єкта!
Вкажіть им'я і телефон,
ми перезвонимо вам.

Чи сподобався сайт? Статті викликають інтерес? Тоді підписуємось на нові

Підписка на статті!
Бажаєте отримувати нові статті?

Тут ви можете написати коментар до запису "Теплові насоси в житлових будинках".

Текст:

на початок сторінки