fbpx

Теплові насоси для виробничих приміщень

Теплові насоси, які активно використовуються в наші дні в опалювальних та технологічних циклах промислових підприємств, ще зовсім недавно практично не розглядалися як системи опалення. Причиною цього була відносно невисока вартість традиційних енергоносіїв, у зв’язку з чим модернізацію кліматичних систем здійснювати було недоцільно.

блочно-модульная-теплонасосная-установка

З огляду на нинішнє зростання цін на теплову та електричну енергію більшість компаній перебувають у пошуку нетрадиційних методів отримання теплової енергії. Вирішення цього питання полягає у впровадженні високопродуктивного обладнання та інноваційних технологій на базі застосування теплових насосів.

Переваги використання теплонасосних установок

  • Можливість вживання як джерел низькопотенційної теплоти вентиляційних викидів та стоків, охолоджених технологічних вод, що дозволяє значно збільшити коефіцієнт теплопродуктивності ТН (СМР) та суттєво зменшити виробничі навантаження на системи охолодження та охолоджувальні вежі (градирні).
  • Істотне скорочення кількості органічного палива, спалюваного до роботи котельних установок, що у результаті призводить до поліпшення екологічної ситуації у зоні прилеглого повітряного басейну.
  • Промислові теплові насоси забезпечують одночасне постачання споживачів як теплової, так і охолоджувальної енергії, що є вкрай важливим моментом у технологічному циклі будь-якого промислового підприємства.
  • Теплонаносні установки ідеально трансформують тепло, а також є чудовими термобалансувальними системами, що забезпечують ефективне витрачання будь-яких видів енергії.

Тепловой-насос-в-производственных-помещениях

Способи впровадження промислових теплових насосів

У сучасному виробництві існує безліч різних способів застосування високопродуктивних теплових насосів. Найбільш популярними з них є: встановлення повітряних кліматичних систем у вигляді інверторних кондиціонерів, зведення універсальних теплопунктів, впровадження на базі теплогенераторів, монтаж тепло-холодильного обладнання з водяною петлею тощо. Одним із перспективних напрямів у цій галузі є вживання блочно-модульних теплонасосних установок, призначених для кондиціювання, опалення та постачання гарячої води виробничих будівель.

Блоково-модульні теплонасосні установки

Блоково-модульні установки цього типу випускаються у великому діапазоні потужностей (50 – 300 кВт), що забезпечує успішне використання у цілих виробничих комплексах. Конструктивно така установка є металевим контейнером з утепленими огороджувальними конструкціями і несучим каркасом. Для зручного монтажу, обслуговування та збереження обладнання в пристрої модуля передбачений дверний отвір, що закривається.

На спеціальній рамі всередині контейнера встановлюються технологічні вузли, серед яких можна виділити:

  • Високопродуктивний тепловий насос;
  • циркуляційні установки;
  • Теплообмінники;
  • Блок контролю, захисту та сигналізації;
  • Система водопідготовки, обладнана баком-акумулятором;
  • Контрольно-вимірювальні прилади та гідравлічна запірно-регулююча арматура.

Використання представлених пристроїв як теплотрансформатори відкриває споживачам масу можливостей. Зважаючи на те, що блочно-модульна теплонасосна установка поставляється на підприємство у вигляді готового до експлуатації виробу, її монтаж може бути виконаний у мінімальні терміни без залучення підрядників. Це також дозволяє впроваджувати цю установку не тільки на готові, але і на виробничі об’єкти, що будуються.

Впровадження такої кліматичної установки позбавляє необхідності будівництва капітальної споруди, оскільки контейнер з усім обладнанням абсолютно герметичний і ідеально утеплений. Можливість функціонування установки автоматично забезпечує оптимальний режим роботи всіх теплоспоживачів і дозволяє зменшити кількість обслуговуючого персоналу.

Промисловий тепловий насос має досить просту технологію монтажу. Встановлений у зручному для споживачів місці контейнер підключається за гідравлічною схемою — до систем теплоспоживачів (ГВП, опалення) та до джерела тепла, що утилізується (технологічні, стічні води). Електропостачання об’єкта виконується згідно з принциповою схемою, після чого обладнання вважається готовим до експлуатації.

Теги поточного запису:
Замовте спеціалісту розрахунок
вартості системи для
вашого об'єкта!
Вкажіть им'я і телефон,
ми перезвонимо вам.

Чи сподобався сайт? Статті викликають інтерес? Тоді підписуємось на нові

Підписка на статті!
Бажаєте отримувати нові статті?

Тут ви можете написати коментар до запису "Теплові насоси для виробничих приміщень".

Текст:

на початок сторінки