fbpx

Тепловий насос в офісних будівлях

Існує пряма залежність продуктивності праці співробітників від якості кліматичних умов, в яких вони працюють, тому забезпечення цих параметрів є важливим фактором. Особливо велике значення має підтримка заданої температури в офісах та бізнес-центрах. Це з масовим перебуванням людей цих установах і необхідністю функціонування різної офісної оргтехніки.

Найбільш оптимальним рішенням для забезпечення енергоефективності та створення сприятливої робочої атмосфери в офісах є застосування теплових насосів із водяним контуром. Дані системи дозволяють забезпечити заданими кліматичними параметрами окремі зони офісу та відрізняються високою надійністю та простотою обслуговування. Особливість подібної установки полягає у застосуванні тихих теплонасосів типу вода, повітря, які з’єднуються між собою водяною петлею. Причому цей контур не потребує теплоізолювання, а отже має не примітний зовнішній вигляд.

Тепловой-насос-в-офисных-зданиях

За рахунок застосування такої кліматичної системи, теплові насоси здатні ефективно витягувати і зберігати теплову енергію, що відводиться для застосування в різних зонах споруди. Основною перевагою представленої кліматичної системи є безшумна робота та висока економічна ефективність, обумовлена наступними факторами:

  • Щодо невисокі інвестиційні витрати на впровадження альтернативної системи підтримки температури;
  • Можливість залучення до технологічного циклу виробництва теплової енергії, утилізованого тепла;
  • Легкість обслуговування та монтаж обладнання дозволяє впроваджувати дані установки на будь-якому етапі будівництва або експлуатації офісу.

Використання теплових насосів з водяною петлею для офісів дозволяє уникнути цілого спектру дорогих витрат під час монтажу обладнання. По-перше, відпадає необхідність проектування та монтажу внутрішньої системи опалення, що складається зі складної трубної розводки та масивних радіаторів. По-друге, не застосовуються зовнішні теплозйомники низькопотенційного тепла у вигляді ґрунтових зондів і водних колекторів. По-третє, відсутня необхідність виготовлення отворів у стінах, що порушують цілісну структуру споруди.

Обладнання даного модельного ряду представлене на сьогоднішній день у широкому асортименті, тому подібним чином можна задовольнити потреби офісних будівель різних площ в якісній тепловій енергії. Конструктивно, кліматичні системи на базі використання теплових насосів з водяною петлею, можуть бути блоками горизонтального або вертикального шафового виконання, консолі невеликого габариту, дахові установки. Причому в будь-який момент продуктивність обладнання може бути змінена шляхом додавання додаткових кліматичних блоків.

Представлена термодинамічна система відмінно справляється із забезпеченням температурних режимів як для одно, так і багатоповерхових офісних будівель з великою площею та різними типами архітектурних планувань. Додатковою перевагою даних вузлів є їх невеликі габаритні розміри та можливість встановлення в найвибагливіших місцях (простір під підвісною стелею, шахти, ніші). При використанні таких теплових насосів не порушується архітектурна композиція фасаду будівлі, а процеси відбуваються всередині об’єкта.

Комфорт та економічний ефект при використанні представлених теплових насосів досягається шляхом впровадження абсолютно гнучкої інженерної технології, яка передбачає розумний перерозподіл теплової енергії від одних споживачів до інших. Так, в режимі обігріву теплогенератори, встановлені у всіх зонах офісу, витягують теплову енергію з водяної петлі і передають її у вигляді розігрітого повітря для обігріву приміщень.

Якщо виникає необхідність охолодження об’єктів, то теплові насоси включаються в реверсивному режимі (за допомогою чотириходових клапанів) і навпаки відбирають тепло з кімнат, передаючи його до водяного контуру. Для підтримки оптимальної температури у водяній петлі застосовуються спеціальні пристрої у вигляді градирень, здатні як нагрівати, так і охолоджувати теплоносій, а переміщення води по контуру дозволяють спеціальні насосні станції.

Працездатність теплових насосів для офісу, зібраних у водяну петлю, найбільш ефективна в перехідні (осінньо-весняні) періоди. Це пов’язано з необхідністю одночасного нагрівання та охолодження різних частин споруди в залежності від положення сонця та часу доби. Постійна зміна теплових режимів обладнання дозволяє збалансувати кліматичну систему настільки, що для її працездатності не потрібно ні введення, ні виведення теплової енергії з водяного контуру. У такому випадку продуктивність опалювальної установки матиме найвище значення.

Теги поточного запису:
Замовте спеціалісту розрахунок
вартості системи для
вашого об'єкта!
Вкажіть им'я і телефон,
ми перезвонимо вам.

Чи сподобався сайт? Статті викликають інтерес? Тоді підписуємось на нові

Підписка на статті!
Бажаєте отримувати нові статті?

Тут ви можете написати коментар до запису "Тепловий насос в офісних будівлях".

Текст:

на початок сторінки