Тепловий насос у басейнах лазнях саунах
При проектуванні басейну, лазні або сауни необхідно передбачати можливість підтримання заданих кліматичних параметрів води та повітря на цих об’єктах. Складність цього заходу полягає в тому, що дані споруди є джерелами підвищеної вологості, а отже необхідно підбирати таке обладнання, що теплогенерує, яке зможе оптимально реагувати на жорсткі умови експлуатації. При цьому необхідно враховувати різноманітність завдань, що покладаються на кліматичне обладнання. Адже крім обігріву та кондиціонування споруд, потрібно забезпечувати їх гарячою водою, проводити осушення повітря та здійснювати підігрів води у басейнах.
Використання цих цілей традиційних теплогенераторів з урахуванням газових і електричних нагрівачів як економічно недоцільно, а й дуже небезпечно, з високих вимог щодо пожежної та електричної безпеки установ цієї сфери. Саме тому найбільш підходящим варіантом для забезпечення температурних режимів лазень, саун та басейнів є тепловий насос.
На сьогоднішній день, лінійка теплових насосів для використання у лазнях, басейнах та саунах представлена у широкому діапазоні. Причому дані апарати можуть відрізнятися не тільки за потужністю та дизайнерським виконанням, але й типу, що застосовуються теплоносіїв та джерел низькотемпературної енергії. Ця умова дозволяє застосовувати теплові насоси без будь-яких обмежень незалежно від площі та географічного розташування об’єкта.
При підігріві води в басейнах за допомогою теплових насосів, у споживачів з’являється безліч очевидних переваг:
-Можливість значно скорочувати поточні витрати на оплату комунальних платежів для забезпечення параметрів мікроклімату.
— Ймовірність повної чи часткової відмови від використання традиційних енергоносіїв, що дозволяє реалізувати децентралізовану кліматичну установку для будь-якого об’єкта нерухомості.
— високий рівень екологічності (особливо актуальний для спортивно-оздоровчих закладів, розташованих у курортній зоні), довговічність (25 років і вище), надійність, функціональність.
— Здатність вирішувати практично всі завдання кліматичного характеру за допомогою одного конструктивного вузла (теплового насоса).
— Простота обслуговування та експлуатації дозволяє відмовитись від послуг спеціалізованого обслуговуючого персоналу.
— швидкі терміни повернення інвестицій.
— Можливість залучення до технологічного циклу утилізованої (відпрацьованої) теплової енергії.
При виборі необхідного теплового насоса, здатного підтримувати задану температуру води у басейні, необхідно керуватися спеціальними методиками та рекомендаціями. Початковим етапом вибору обладнання, що теплогенерує, є розрахунок потужності теплообмінника, необхідного для обігріву рідини. Для цього спочатку визначається рівень енергії, що витрачається для підвищення температури рідини до заданих показників за одиницю часу:
P = 1.16*ΔT/t*V (кВт),
де:
ΔT – різниця температур вихідної та розігрітої води,°С;
t – потрібний час, за який тепловий насос зможе забезпечити задану температуру,;
V – об’єм басейну, м³;
1,16 – коефіцієнт, що враховує втрати тепла через конструкції басейну.
Далі за отриманою потужністю з каталогу може бути підібрано найбільш оптимальний тепловий насос. При цьому можна відзначити, що для критих басейнів оптимальна температура води становить 22-24 °С, а температура повітря 26-28 °С. Тому підбір обладнання доцільно проводити, виходячи із зазначених параметрів.
Природно, дана методика є дуже примітивною і не враховує необхідність кондиціонування приміщень, їх вентиляцію та осушення повітря. Для виконання таких складних розрахунків найкраще звернутися за допомогою до представників теплогенеруючого обладнання, що сподобалося.
Для ефективного використання теплового насоса в лазнях, басейнах, саунах необхідно виконувати такі рекомендації при їх встановленні:
-Використовувати як внутрішні теплообмінники, вібростійкі трубопроводи, поміщені в захисну оболонку (дозволяє знизити їх знос);
— всі електричні з’єднання та провідники покривати додатковою захисною оболонкою, що дозволяє забезпечити якісну електричну ізоляцію всіх струмопровідних частин;
— здійснювати ретельну діагностику при монтажі та налагодженні обладнання (перевіряти відсутність течій, пробоїн, деформацій);
— застосовувати комплектуючі та обладнання для виконання монтажних робіт, рекомендовані заводом-виробником;
— Розміщувати теплогенеруюче обладнання у місцях, здатних забезпечити найбільш оптимальний теплообмін.