Застосування теплових насосів у гідротехнічних спорудах
Сьогодні тепловий насос по праву вважається унікальним, технологічним та високопродуктивним пристроєм, здатним повною мірою задовольняти потреби різних об’єктів нерухомості у якісній тепловій енергії. Причому, мабуть, найсуттєвішою перевагою даних приладів є можливість продуктивно використовувати енергію низькотемпературних відновлюваних джерел природи для подальшого залучення до технологічного процесу.
Крім цього, теплонасосні установки в режимі виробництва теплової енергії не спалюють природні копалини, що дозволяє не забруднювати навколишній простір повітряного басейну і робити їхню роботу абсолютно безпечною для споживачів. Ці критерії, а також високий економічний ефект від впровадження даних теплогенераторів, дозволяють застосовувати їх як у побутовому секторі, так і в промисловій сфері. Можливість застосування теплових насосів у гідротехнічних спорудах ґрунтується на функціональній особливості даного обладнання вирішувати багато завдань кліматичного характеру.
Окремим випадком складної гідротехнічної споруди є критий аквапарк зі штучним мікрокліматом. Тут до якісних показників води та повітря висуваються досить серйозні вимоги, що пов’язано з масовим перебуванням людей у представленому закладі. Також даний об’єкт є інтенсивним джерелом випаровування через те, що щогодини з одного квадратного метра поверхні води в аквапарку випаровується близько 200 грамрідкості. Надлишки вологи можуть масово осідати на несучих та огороджувальних конструкціях і призводити до несприятливих наслідків (появі плісняви, грибків, корозії та розмірення стін). Саме тому в подібній гідротехнічній споруді дуже важливим параметром є можливість осушення повітря.
Найбільш ефективним та економічно доцільним методом боротьби з надмірною вологістю є конденсаційний варіант. Він передбачає встановлення централізованого реверсивного теплового насоса типу повітря-повітря з високою продуктивністю у комплексі з теплообмінниками.
При функціонуванні гідротехнічних споруд більшість енергетичних ресурсів використовується для теплопостачання об’єктів, підігріву води в басейнах, вентиляції великих площ. Реалізація перелічених заходів допустима з використанням єдиного агрегату – теплового насоса. Причому процес відбувається з рекуперацією тепла, що відводиться, що робить використання енергетичних ресурсів найбільш оптимальним. Також до переваг використання теплових насосів у цих спорудах можна віднести якість теплогенераторів одночасно подавати різні види теплової енергії (наприклад, кондиціонувати приміщення та підігрівати воду в басейні) до споживачів. Тобто завдяки цій властивості практично відсутні безповоротні втрати теплової енергії. Звичайно це призводить до збільшення продуктивності установки та значного зниження експлуатаційних витрат на обслуговування аквапарку.
Застосування теплових насосів у сучасних гідротехнічних спорудах є доцільним при виконанні наступних рекомендацій:
— максимальне зниження теплових втрат за рахунок якісного теплоізолювання огороджувальних конструкцій;
— Якісний розподіл осушеного повітря по всій площі об’єкта (бажано по всьому периметру). Даний захід перешкоджає скупченню у верхній області приміщення маси перегрітого повітря і дозволяє здійснювати циркуляцію повітряної суміші таким чином, щоб вона притискалася в поверхні води, мінімізуючи її випаровування.
Безумовно, застосування теплових насосів у складних гідротехнічних спорудах нездійсненно без проведення скрупульозних розрахунків кожного окремого споживача. При цьому визначається доцільність впровадження кліматичних установок, що теплогенерують, з визначенням оптимальних режимів її використання.
При реалізації великих проектів на базі застосування теплових насосів є наступні переваги:
- 1 апарат застосовується як для опалення, так і для кліматизації;
- абсолютний кліматичний контроль усіх ділянок об’єкта;
- високий ККД при охолодженні за допомогою теплового насоса, (конденсаційна теплова енергія відводиться в землю, що дозволяє досягти нижчого температурного рівня, на
- відміну від стандартних кондиціонерів);
- можливість багатоступінчастого регулювання потужності ТН;
- низькі витрати на ТО.